MIROM Roeselare  is een afvalintercommunale die instaat voor de preventie, inzameling en de eindverwerking van het huishoudelijk afval dat geproduceerd wordt in 12 steden en gemeenten. Een bestuur met vertegenwoordigers uit die gemeenten stippelt het beleid mee uit.

Hooglede, Houthulst, Koekelare, Kortemark, Langemark-Poelkapelle, Lichtervelde,  Moorslede, Roeselare, Staden, Torhout, Wingene, Zonnebeke.

MIROM Roeselare streeft naar een gelijklopend afvalbeleid in het werking gebeid 12 steden en gemeenten. Het Materialendecreet van de Vlaamse overheid staat centraal in dit beleid. Eén van de basisprincipes is de prioriteitenladder die weergeeft hoe we moeten omgaan met afval. Op de treden staan afvalpreventie, hergebruik, recyclage, verbranden met energierecuperatie en storten van boven naar onder gerangschikt. Hoe hoger op de ladder, hoe milieuvriendelijker. Naast de ophaling van afval aan huis, de afvalinzameling op de recyclageparken en bepaalde brengpunten, maakt MIROM Roeselare ook werk van afvalpreventie, zwerfvuil en sluikstortprojecten (bv. camera’s). 
MIROM Roeselare beschikt over een eigen verbrandingsinstallatie waarin elke werkdag 185.000 kg restafval op een milieuverantwoorde manier wordt verbrand. De warmte die vrijkomt bij de verbranding van het afval wordt nuttig toegepast via een warmtenet met een lengte van 19 km. De restwarmte van dit net wordt via een ORC omgezet in elektriciteit.
MIROM Roeselare is onder meer lid van Belgian Waste to Energy, een organisatie die alle verwerkingsinstallaties met energierecuperatie bundelt. MIROM Roeselare deelt op die manier haar expertise met anderen en blijft ze up-to-date.

 

Milieuambtenaren:

Gemeente Naam  contactpersoon Straat + Nr. Postcode Telefoon E-mail
Hooglede, Gits Dhr. Frank Renard Marktplaats 1 8830 051/23 13 90  frank.renard [at] hooglede.be
Houthulst, Merkem, Jonkershove, Klerken Dhr. Henk Vanhove Markt 1 8650  051/46 08 95 milieu [at] houthulst.be
Koekelare, Bovekerke, Zande Dhr. Robrecht Hindryckx  St Maartensplein 19 8680 051/58.92.01   robrecht.hindryckx [at] koekelare.be
Kortemark, Zarren, Werken, Handzame Mevr. Greet Van Staeyen Stationstraat 68 8610 051/57 51 34 milieu [at] kortemark.be
Langemark-Poelkapelle, Bikschote Mevr. Adelien Vergote Kasteelstraat 1 8920 057/49 09 30  milieu [at] langemark-poelkapelle.be
Lichtervelde Dhr. Danny Viaene Marktplaats 2 8810 051/72 94 38 danny.viaene [at] lichtervelde.be
Moorslede, Dadizele Mevr. Brenda Quaghebeur Marktplaats 1 8890 051/78 89 15 brenda.quaghebeur [at] moorslede.be
Roeselare, Rumbeke, Oekene, Beveren Mevr. Martine Lakiere DIPOD, Hoogleedsesteenweg 143 8800 051/26 97 88

martine.lakiere [at] roeselare.be

 

Staden, Oostnieuwkerke, Westrozebeke Dhr. Jeroen Vermeersch Marktplaats 2 8840 051/70.82.01  jeroen.vermeersch [at] staden.be
Torhout, Wijnendale, Sint-henricus, Driekoningen, Donbosco Dhr. Ruben Beerens Aartrijkestraat 11B 8820 050/22.11.22  milieu [at] torhout.be
Wingene, Zwevezele Dhr. Jan Albers Oude Bruggestraat 13 8750 051/65 00 64  jan.albers [at] wingene.be
Zonnebeke, Beselare, Geluveld, Passendale, Zandvoorde Dhr. Jeroen Coens Langemarkstraat 8 8980 051/48.00.74 milieu [at] zonnebeke.be